Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Цієї весни в Україні висадили понад 17 тисяч гектарів лісу

15.05.2024

За весь час весняної лісокультурної кампанії, станом на сьогодні вже відтворено 17066,4 тис. га лісу, з яких 2627,45 тис. га - нові ліси. Висаджено понад 121 млн сіянців.

Загалом у 2024 році передбачається відтворити лісові насадження на площі близько 23 тис. га. та висадити понад 205 млн штук майбутніх деревець. Для цього вирощено достатню кількість посадкового матеріалу, що дасть змогу забезпечити потреби весняної та осінньої лісокультурної кампанії, а також для реалізації іншим користувачам.

У пріоритеті - відмова від монокультур. Висаджуємо в основному змішані породи. Це створює умови для біорізноманіття.

Збільшуємо частку сіянців із закритою-кореневою системою (ЗКС). Це краща приживлюваність, економія на догляді, а отже, можливість заліснювати більші площі меншими ресурсами.

У планах - розширити мережу та збільшити потужності насіннєво-селекційних центрів. Наразі запущено та працює 6 Центрів, ще 5 - у процесі будівництва.

Разом з тим, висадити ліс – це тільки початок. Надалі лісівники здійснюватимуть ручні та механізовані догляди за сіянцями, щоб виростити здорові, стійкі ліси.

В умовах, коли значна частина лісів є непридатною до використання через окупацію та забруднення вибухонебезпечними предметами, успішно продовжуємо виконувати програму Президента «Зелена країна», розпочату ще до повномасштабного вторгнення. Висаджуємо ліс там, де це безпечно!

За весь час реалізації програми висаджено майже 607 мільйонів деревних рослин. Відстежити хід висадки можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/.

*Дані щодо підсумків лісокультурної кампанії наведені по лісах, що належать до сфери управління Держлісагентства, (73% всього лісового фонду України), без врахування інформації щодо відтворення лісів на тимчасово окупованих та потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами територіях України.