Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Експорт продукції з нелегальної деревини заблоковано!

04.01.2024

17 грудня 2023 року Держлісагентство вперше запустило онлайн видачу сертифікатів про походження деревини через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема».

Перевага системи у тому, що з нею не вийде «домовитись». 

Оформлення Е-сертифкатів працює автоматично, перевіряючи первинні  документи на деревину, які доводять її легальність. При видачі паперових сертифікатів це часто було неможливим.

Відсутня регіональна прив’язка поданої заявки. Система автоматично розподіляє заявки між виконавцями, незалежно від місцезнаходження експортера. Тобто «людський фактор» у новій системі максимально усунутий.

Система наразі працює успішно, в штатному режимі. Спеціалісти міжрегіональних управлінь Держлісагентства обробили вже майже 2,4 тис. заявок на отримання Е-сертифікатів, що надійшли від експортерів. На даний час видано 1381 сертифікат, анульовано 34, інші 965 заявників мають доопрацювати подані документи.

Чому документи повертаються на доопрацювання. Основні причини: 

✔️Некоректно подані дані в документах, які слугують підставою для видачі сертифікатів;

✔️Невідповідність по виходах сировини на виготовлення готової продукції;

✔️Занижені норми списання лісопродукції при виготовленні продукції;

✔️Відсутність специфікації на заявлену продукцію (якість, вологість, розміри);

✔️Невідповідність документів заявленій продукції;

✔️Подання субєктом господарювання неповного пакету документів, визначеного п. 5 Порядку реалізації експериментального проекту щодо видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі, затвердженого постановою Кабінету Мінстрів України від 12 травня 2023 № 483.

Такими чином, у багатьох, хто звик працювати за «сірими схемами» та домовленостями, закономірно виникли проблеми.

Водночас у бізнесу, який працює прозоро, з’явились нові можливості, бо нова система відновила чесну та справедливу конкуренцію на ринку, поставивши всіх підприємців в однакові умови.