Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
6 липня відзначається Міжнародний день Дніпра

06.07.2024

Міжнародний день Дніпра відзначається щороку в першу суботу липня. 

Ця дата покликана привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів головної водної артерії України.

Дніпро та його притоки має великий вплив має на всі господарські та суспільні сфери життя. Велика роль річки і в лісовому господарстві, особливо в степових умовах. На його берегах, в межах Дніпропетровської та Запорізької областей, збереглися особливо цінні природні масиви плавневих лісів (байрачних, заплавних), які для степових умов даних регіонів є великим скарбом природи. Більша частина лісових масивів степових областей має штучне походження і створена, перш за все, на землях, що піддаються впливу водної та вітрової ерозії, а також в заплавах річок і навколо штучних водойм. Тому, в більшості випадків, вони представляються у вигляді смуг уздовж русел річок басейну Дніпра і в глибоких балках, де близьке залягання ґрунтових вод забезпечує формування сприятливих для лісових видів лісорослинних умов.

На сьогоднішній день стан річки Дніпро погіршується: спостерігається забруднення води промисловими стоками та хімікатами сільського господарства, побутовими відходами. Вони засмічують не тільки воду, а й береги великої ріки. Також через забруднення, у Дніпрі спостерігається поступове вимирання флори і фауни. В результаті порушень правил забудови спостерігається руйнування охоронної прибережної зони. Через велику розораність територій, формуються ерозійні процеси та змив верхніх шарів ґрунту в річку, що в свою чергу посилює її замулення.

Всі ці питання потребують уваги. Бо, поганий стан річки – не просто проблема людей, які мешкають на її берегах. Це питання національної безпеки і стратегічного запасу прісної води України.