Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Охорона лісу від пожеж

25.09.2024

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших, що вирішується працівниками лісового господарства. Щорічно особливо напружена ситуація складається в лісових масивах з насадженнями хвойних порід. 

Основними причинами виникнення лісових пожеж, є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами та з початку повномасштабного вторгнення російської федерації значна більшість випадків виникнення лісових пожеж від обстрілів.

Сильні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

З початку 2024 року на землях державного лісового фонду, які розташовані на  території Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей було виявлено та ліквідовано 464 лісові пожежі на загальній площі 4552,07га, в тому числі 31,54 га верхових.

Нагадуємо громадянам про необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах України. 

Застерігаємо, що за  порушення правил пожежної безпеки у лісах тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:

  •  порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 грн.
  • знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 грн до 15300 грн.
  •  за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально небезпечним способом передбачена кримінальна відповідальність. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Також нагадуємо, що на період дії воєнного стану населенню заборонено відвідувати ліси та заїжджати до них автомобілями й іншим транспортом.