Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Щодо збільшення випадків появи лисиці в населених пунктах

21.05.2024

За перший квартал 2024 року від громадян Донецької, Дніпропетровської, Запорізької області до Південно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства поступило 5 письмових звернень та десятки усних скарг, щодо збільшення чисельності лисиці. Фіксуються випадки, коли лисиці заходять у населені пункти, кусають домашніх собак та крадуть домашню птицю.

До військового стану в Україні ситуація з щільністю лисиці була контрольована. Щорічно мисливцями  в мисливський сезон проводилось полювання на лисицю, тому чисельність її була 0,5 голів на одну тис. га. Але і тоді бували поодинокі випадки, що коли-не-коли тварина забігала у населений пункт. А з 2023 року вони постійно заходять у населені пункти і знищують домашню худобу та кусають домашніх собак. Останнім часом ситуація ускладнилась, ще тим, що багато людей виїхали з прифронтових населених пунктів в більш небезпечні місця, тому  такі господарські подвір’я  заростають   травою та чагарниками, тому виводки з лисенятами бачать у різних частках прифронтових населених пунктах. Але нажаль під час дії військового стану в Україні заборонено полювати.

Як боротися з дикими тваринами, які заходять в населені пункти? На цей час невідомо. Тому залишається чекати миру в Україні, а потім почнемо займатися регулюванням чисельності лисиці до  0,5 голів на одну тисячу гектар.