Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Технічне приймання лісокультурних робіт

23.05.2024

Всі роботи, пов’язані з створенням та відтворенням лісів, підлягають обліку та оцінці якості.

Облік та оцінка якості проводяться під час: технічного приймання виконаних лісокультурних робіт у поточному році після їх закінчення; інвентаризації садивного матеріалу в розсадниках; інвентаризації одно-, дво-  та трирічних лісових культур; атестації чотирирічних і старшого віку лісових культур; переведення лісових культур та природного поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі.

Весною та восени, відразу після закінчення лісокультурних робіт, лісівники приступають до проведення технічного приймання - встановлення фактичних обсягів, термінів і якісних показників виконаних технологічних заходів параметрам та вимогам затверджених проектів, чинних стандартів та нормативно-правових актів. Технічному прийманню підлягають усі закінчені роботи на лісокультурних площах, на ділянках, залишених під природне поновлення, в посівних та шкільних відділеннях розсадників і на плантаціях.

Технічне приймання робіт пов’язаних з відтворенням лісів проводять не пізніше 10 днів, а при створенні лісових культур шляхом висівання та проведенні весняні висівання у посівних відділеннях – не пізніше одного місяця після їх завершення.

При технічному прийманні:

- робіт у посівному відділенні визначають площі посівів, відповідність схем висівання і їх розміщення затвердженим проектам, норми висівання та глибину загортання насіння, його якість , якість обробітку ґрунту, стан посівів на день приймання, наявність матеріалів для мульчування та притінення посівів.

- робіт у шкільних відділеннях перевіряють правильність добору ділянок, дотримання передбаченої проектом технології та агротехніки створення, обсяги та якість виконаних робіт, стан шкільних відділень на день приймання.

- робіт зі створення лісових культур і плантацій перевіряють правильність відведення та оформлення ділянок, технологію створення лісових культур, схему змішування головних і супутніх порід, їх розміщення, відповідність садивного матеріалу і лісового насіння чинним стандартам, якість виконаних робіт. Безпосередньо на ділянці визначаються спосіб закладання культур (сівба, садіння), глибина загортання насіння і садіння сіянців (саджанців), розташування коріння і щільність його загортання. Розміщення садивних місць визначається замірами відстані між рядами. Прямолінійність рядів і схеми змішування визначають візуально. Стан лісокультурних об’єктів оцінюється як дуже добрий, добрий, задовільний та незадовільний. Лісові культури та плантації незадовільного стану підлягають виправленню та повторному технічному прийманню.

Результати технічного приймання заносять до відповідних форм технічної документації, на основі яких вносяться зміни до матеріалів лісовпорядкування лісового фонду.