У Південно-Східному міжрегіональному управлінні відбувся семінар до Національного тижня безбар'єрності

26.05.2026

У рамках Національного тижня безбар'єрності, який цього року проходить в Україні з 25 по 31 травня, у Південно-Східному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся тематичний навчальний семінар.

Головна мета заходу — впровадження принципів безбар'єрності в щоденну роботу та формування середовища, заснованого на повазі, рівних можливостях і людиноцентричній комунікації.

Сьогодні поняття безбар'єрності є набагато ширшим, аніж просто наявність пандусів чи архітектурна доступність будівель. Воно охоплює п'ять ключових сфер нашого життя:

  • Фізичну (доступність будівель, громадського простору та лісової інфраструктури);
  • Інформаційну (чітка, зрозуміла та доступна інформація для всіх);
  • Цифрову (зручність користування онлайн-сервісами та сайтами);
  • Суспільну (рівні права в усіх сферах життя, відсутність упереджень);
  • Освітню (можливість навчатися та розвиватися впродовж життя).

У межах зустрічі було підкреслено універсальність принципів безбар'єрності. Як свідчить статистика, приблизно половина громадян належить до категорій, які мають постійну або тимчасову потребу в безперешкодному та зручному просторі.