Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-25-05
Видача лісорубного квитка в електронній формі

03.06.2024

12 травня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №483 “Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі».

Видача спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) в електронній формі запроваджена на національній онлайн-платформі «ЕкоСистема» (eco.gov.ua). 

Лісорубний квиток видається центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.(Для Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Луганської областей лісорубні квитки видаються Південно-Східним міжрегіональним управління лісового та мисливського господарства)

Отримати лісорубний квиток можуть: постійні лісокористувачі, власники лісів, установи природно-заповідного фонду, фізичні особи-підприємці, юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють заготівлю деревини в лісах України.

Перелік форм документів, необхідних для видачі лісорубного квитка в електронній формі затверджений наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 21.07.2023 № 520 «Про затвердження форм документів, необхідних для реалізації експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі».

Спеціалісти управління, відповідальні за видачу лісорубних квитків, перевіряють правильність подачі заяви на отримання лісорубного квитка та всіх доданих до неї документів, наданих заявником, та приймають рішення про видачу або відмову у видачі лісорубного квитка з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Результати електронної публічної послуги щодо видачі лісорубного квитка оформляються в електронній формі. Відмова у видачі лісорубного квитка теж надається в електронній формі з обґрунтуванням причин.

Оригіналом документів є електронний примірник лісорубного квитка з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», виготовленим за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та/або Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема». Роздруковані документи, які містять обов’язкове посилання на Єдину державну систему електронного обліку деревини у вигляді QR коду, вважаються інформацією та документами в паперовій формі та мають однакову юридичну силу.

Південно-Східне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства за січень-травень 2024 року отримало від постійних лісокористувачів Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей 275 заяв на видачу електронних лісорубних квитків, з них видано 273 лісорубних квитка, а по 2-м заявам лісокористувачі отримали відмову.

Всі дані про лісорубні квитки зібрано в Реєстрі, що робить цю інформацію доступною для громадськості. Доступ до даних, внесених до Реєстру, надається на сайті LK.UKRFOREST.COM